لیست پزشکان روانشناس و روانپزشکی

پزشک روانشناس در تهران، پزشک روانشناس در اصفهان، پزشک روانشناس در کرج، پزشک روانشناس در مشهد

پزشک روانشناس در تهران

پزشک روانشناس در اصفهان

پزشک روانشناس در مشهد

زندگی انسان فراز و فرودهای خودش را به همراه دارد. گاهی برای عبور از مشکلات یا چالش‌هایی که در زندگی به وجود می‌آید، نیاز است که با یک دکتر روانشناس خوب مشورت کنید. در این مرحله احتمالا به دنبال لیست بهترین روانشناسان اصفهان هستید تا به کمک آن بتوانید به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید. با این حال بهتر است هنگام جستجوی پزشک روانشناس به این موارد توجه کنید:

شنونده خوب: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های روانشناس خوب این است که به اندازه کافی گوش شنوا داشته باشند. به این معنی که اجازه دهند که مراجعه کننده به خوبی درباره مسائل و مشکلات خود توضیح دهد. بسیار مهم است که پزشک روانشناس به شما نشان دهد که صحبت‌هایتان را کاملا متوجه شده، اهمیت زیادی دارد.

ارتباط قوی: یک روانشناس عمومی خوب قادر است تا ارتباط مناسبی با مراجعه کننده برقرار کند. هرچقدر احساس راحتی و آسودگی شما هنگام صحبت با مشاور و روانشناس بیشتر باشد، سریع‌تر به نتیجه مطلوب می‌رسید.

ایجاد اعتماد: بهترین روانشناس در اصفهان کسی است که قابل اعتماد باشد. به این معنی که اطمینان داشته باشید مسائل شخصی شما نزد پزشک باقی می‌ماند. همچنین اینکه پزشک بتواند اعتماد شما را جلب کند اهمیت زیادی در حل مسائل دارد.

احترام به عقاید: مورد دیگری که یک روانشناس شخصیت به آن توجه دارد احترام به باورها و عقاید دیگران است. اگر پزشک بتواند تفاوت‌های فرهنگی را به خوبی درک کند و آن‌ها را محترم بشمارد، می‌تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

به روز بودن: با توجه به اینکه علم روانشناسی پویا و همواره در حال پیشرفت است، یک دکتر روانشناس خوب در اصفهان سعی می‌کند تا دانش خود را به روز نگه دارد. این مسئله در یافتن پزشک روانشناس بالینی به شما کمک می‌کند.

 

پزشک روانشناس در زمینه روان درمانی و روش‌های دیگر درمانی تخصص دارد. به عبارت بهتر بخش‌های مربوط به رفتار انسان، بررسی سلامت روان، تشخیص بیماری و نوع درمان از فعالیت‌هایی است که یک پزشک روانشناس خوب در آن تبحر دارد. همکاری مراجعه کننده با بهترین دکتر روانشناس باعث می‌شود تا احساسات آن‌ها در هنگام مواجهه با چالش‌ها و مشکلات تغییر کند و در نتیجه الگوهای سالم‌تر و بهتری ایجاد شود.

بسیار اهمیت دارد که پزشکان روانشناس با استفاده از روش‌های علمی و تایید شده به بهبود افکار و رفتارهای افراد کمک کنند. به عبارت بهتر روان درمانی با همکاری میان مراجعه کننده و پزشک روانشناس انجام می‌گیرد. برای این روش درمان لازم است که پزشک یک محیط مناسب را آماده کند تا مراجعه کننده بتواند به راحتی درباره تمام احساسات و دغدغه‌های خود صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که برای درمان اختلالات روان، همکاری روانشناس و بیمار اهمیت زیادی دارد و تناسب میان آن‌ها به روند بهبودی کمک می‌کند. به همین دلیل بسیار مهم است که هنگام جستجوی روانشناس خوب در اصفهان شخصی را پیدا کنید که به اندازه کافی درباره او تحقیق کرده‌اید و به او اعتماد دارید. تا زمانی که در برخورد با پزشک روانشناس احساس راحتی و آسودگی داشته باشید، می‌توانید به فرایند بهبودی امید داشته باشید.

 

کاری که اکثر پزشکان روانشناس انجام می‌دهند این است که با روان درمانی سعی می‌کنند که در ذهن افراد و یا طرح واره‌های وجودی آن تغییراتی را ایجاد کنند. در مقابل روانپزشک به کمک دارو درمانی در تلاش است تا بر روی جریان خون و فرایند مغز تاثیر بگذارد.

از دیگر تفاوت‌های روانشناس و روانپزشک این است که دانشجویان روانپزشکی پس از پایان دوره پزشکی عمومی برای تخصص در زمینه روانی تحصیل می‌کنند. تشخیص و درمان با دارو توسط این افراد انجام می‌گیرد. با این حال روانشناسان بالینی با تشخیص اختلالات روانی و بدون دارو سعی می‌کنند تا به بهبود افراد کمک کنند.

گفتگو و روان درمانی، تمرین انواع مهارت‌ها و روش‌های مانند آن باعث می‌شود تا هر فرد شناخت بهتری از خود داشته باشد و در نتیجه بتواند در موقعیت‌های مختلف زندگی کنترل شرایط را در دست بگیرد.

برای تصمیم گیری میان اینکه نیاز است به روانشناس بالینی مراجعه کنید یا به یک روانپزشک؛ باید بدانید که به تنهایی نمی‌توانید تشخیص دهید. زمانی که به هر یک از آن‌ها مراجعه کنید، پزشک مربوطه تشخیص خواهد داد که کدام یک از این حیطه‌ها و چه روشی به شما کمک می‌کند.

از طرفی شاخه روانشناسی و روانپزشکی مکمل یکدیگر هستند. پس زمانی که به بهترین روانشناس در اصفهان مراجعه کنید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که در صورت نیاز بهترین روانپزشک را به شما معرفی خواهد کرد.

به مرور و با آموزش یا درمان دارویی می‌توانید تغییرات مثبتی را در زندگی خود ایجاد کنید و از نتایج آن بهره مند شوید.

 

انواع مختلفی از روش‌های روان درمانی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند. افسردگی، اضطراب و نشانه‌هایی مثل درد، خستگی و تهوع همه از مسائلی هستند که با راهنمایی‌ها و مشاوره‌های یک روانشناس بالینی خوب بهبود می‌یابند. به جای آنکه غرق در مشکلات عاطفی خود شوید، بهتر است به بهترین روانشناس عمومی مراجعه کنید تا به بهبود وضعیت شما کمک کند.

برای اینکه مطمئن شوید درمان جواب می‌دهد، بهتر است اهداف مشخصی را در نظر بگیرید. روانشناس به شما کمک می‌کند تا به احساساتی که ناشی از افسردگی و ترس است غلبه کنید. با این حال مسئله مهمی که وجود دارد این است که برای زمان بندی اهداف واقع نگر باشید. برای رسیدن به برخی اهداف نیاز به زمان بیشتری دارید.

پرخاشگری، افسردگی، خلق و خوی افسرده و هجوم افکار منفی و خطرناک از مواردی است که نیاز به مراجعه به روانشناس یا روانپزشک دارد.

در صورتی که نیاز به دارو درمانی باشد، پزشک روانشناس با ارجاع بیمار به روانپزشک به بهبود شرایط او کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که هرچقدر زودتر برای درمان اقدام شود، بیماری سریع‌تر تشخیص داده شده و فرایند درمان بهتر انجام می‌گیرد.

به یاد داشته باشید که اقدام به موقع برای درمان باعث می‌شود که تجربیات منفی و عوارض بیماری را کمتر احساس کنید؛ در نتیجه تبعات بد بیماری به میزان زیاد متوجه شما نخواهد شد.

پزشک روانشناس در اصفهان

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به کمک آن بهترین روانشناس در اصفهان را پیدا کنید؛ به عنوان مثال مراکز بهداشت و سلامت زیادی وجود دارد که بهترین پزشکان روانشناس در اصفهان را به شما معرفی می‌کنند. با این حال به کمک سایت پزشک برتر می‌توانید اطلاعات کامل پزشکان روانشناس در اصفهان و سایر شهرها را به همراه آدرس و شماره تلفن مطب آن‌ها به دست آورید. این یکی از بهترین و آسان‌ترین راه‌هایی است که به کمک آن می‌توانید به دکتر مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

بهترین پزشک و پزشک خوب در

اپلیکیشن و وب سایت پزشک برتر

پزشک برتر، بانک جامع اطلاعات پزشکان کشور است که با هدف رفع سردرگمی شهروندان در یافتن پزشک و مراکز درمانی، به عنوان اولین نیاز در شروع درمان، در حال فعالیت است. پزشک برتر از طریق چهار رسانه وب سایت، اپلیکیشن موبایل، کتاب و شبکه های اجتماعی این امر را محقق می نماید.

0 K

بازدید ماهانه

0

پروفایل پزشک

0 K

رکورد اطلاعات

مجله سلامت پزشک برتر را بخوانید

 • اهمیت سلامت روان و آشنایی با علائم اختلالات آن

  اهمیت سلامت روان و آشنایی با علائم اختلالات آن همانگونه که ورزش به بدن انسان کمک می‌کند تا انرژی بیشتری داشته و سالم باشد، آمادگی ذهنی نیز به ما کمک می‎کند تا از […]

 • بحران چهل سالگی و چالش‌های آن

  بحران چهل سالگی و چالش‌های آن پس از پشت سر گذاشتن ۳۵ سالگی و قرار گرفتن در سرازیری چهل سالگی تغییراتی را با خود به همراه دارد که بسیاری از ما آن را به عنوان بحران چهل […]

 • نقش بهداشت خواب در کیفیت زندگی 

  نقش بهداشت خواب در کیفیت زندگی انسان در کنار آب، غذا و هوا به خواب کافی نیاز دارد. از آنجایی که رعایت بهداشت خواب موجب سلامتی جسمی و روحی می‌شود، بسیار مهم است که شما […]

 • نقش والدین در پرخاشگری کودکان

  نقش والدین در پرخاشگری کودکان اگر کودک شما اخیرا رفتارهای خشونت آمیزی به همراه عصبانیت داشته است، احتمال پرخاشگری در کودکتان وجود دارد. هرچند پرخاشگری در کودکان […]

 • اختلال وسواس جبری چیست؟

  اختلال وسواس جبری چیست؟ اسکات بی، یک روانشناس بالینی در مرکز بهداشت روان کلولند، می‌گوید: اختلال وسواس جبری یا ((Obsessive-Compulsive Disorder (OCD) یک وضعیت چالش برانگیز است که […]

 • اشتغال زنان، حافظه‌ی آنان را تقویت می‌کند!

  اشتغال زنان، حافظه‌ی آنان را تقویت می‌کند! طبق مطالعات جدید شاغل بودن سبب بروز روند نزولی در از دست دادن حافظه در سالمندی می‌شود. الیزابت رز دستیار پژوهشی استاد […]