لیست پزشکان متخصص اطفال

متخصص اطفال در تهران، متخصص اطفال در اصفهان، متخصص اطفال در کرج، متخصص اطفال در مشهد

پزشک کودکان در تهران

پزشک کودکان در اصفهان

پزشک کودکان در مشهد

همانطور که از نام آن مشخص است، کار متخصص اطفال، تشخیص بیماری‌های کودکان و همچنین انجام مراقبت‌های پزشکی برای آن‌هاست. بهترین پزشکان متخصص اطفال در مراقبت جسمی، روحی و عاطفی کودکان فعالیت می‌کنند و مهم‌ترین افرادی که با آن‌ها سروکار دارند، کودکان و نوجوانان هستند.

با انجام برخی از آزمایش‌ها، یک دکتر اطفال خوب می‌تواند وضعیت پزشکی بیمار را مشخص کند و برای درمان اقدامات لازم را انجام دهد.

از رژیم غذایی کودکان گرفته تا اصول مربوط به بهداشت و پیشگیری از بیماری‌ها، توسط متخصصین اطفال و کودکان انجام می‌گیرد. 

همانطور که از نام آن مشخص است، کار متخصص اطفال، تشخیص بیماری‌های کودکان و همچنین انجام مراقبت‌های پزشکی برای آن‌هاست. بهترین پزشکان متخصص اطفال در مراقبت جسمی، روحی و عاطفی کودکان فعالیت می‌کنند و مهم‌ترین افرادی که با آن‌ها سروکار دارند، کودکان و نوجوانان هستند.

با انجام برخی از آزمایش‌ها، یک دکتر اطفال خوب می‌تواند وضعیت پزشکی بیمار را مشخص کند و برای درمان اقدامات لازم را انجام دهد.

از رژیم غذایی کودکان گرفته تا اصول مربوط به بهداشت و پیشگیری از بیماری‌ها، توسط متخصصین اطفال و کودکان انجام می‌گیرد. آزمایش‌های تشخیصی به پزشک کمک می‌کند تا درباره وضعیت بیمار، اختلالات و آسیب‌ها آگاه شود و در نتیجه برای درمان بیماری شامل واکسن یا دارو تصمیم بگیرد. ممکن است کودک مشکلاتی مثل بیماری‌های جزئی یا اختلال در رشد و سلامت خود را تجربه کند، در چنین شرایطی نیاز است به متخصص کودکان و نوزادان مراجعه کنید.

در صورتی که کودک شامل علائم یک بیماری خاص باشد، دکتر اطفال خوب موظف است تا در درجه اول مراقبت‌های اولیه پزشکی را اعمال نماید. تخصص اطفال و کودکان حوزه بسیار وسیعی است، به همین دلیل لازم است پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف در این باره تلاش کنند.

فعالیت‌هایی که بهترین متخصص اطفال و کودکان انجام می‌دهد شامل این موارد است:

ارزیابی سلامت: بررسی وضعیت سلامت نوزاد از همان بدو تولد توسط دکتر کودکان انجام می‌گیرد. بهتر است که مراحل واکسیناسیون، وضعیت رشد و سلامت کودک تا 2 سالگی توسط یک دکتر اطفال خوب چک شود.

درمان بیماری: معالجه و درمان بیماری کودکان با بزرگسالان متفاوت است. مشکلاتی مثل سرماخوردگی، فارنژیت، تب و عفونت در بین نوزادان شایع است. از این رو نیاز است که یک دکتر اطفال خوب، کودک شما را ویزیت کند.

بین درمان بزرگسالان و درمان کودکان تفاوت زیادی وجود دارد. از آنجایی که سایز اندام اطفال کوچک‌تر است و هنوز به طور کامل رشد نکرده است، نیاز به ارزیابی و بررسی بهترین متخصص اطفال دارد. تفاوت فیزیولوژیکی ممکن است باعث مشکلات و یا نقص‌های مادرزادی یا اختلالات مربوط به رشد شود. از این رو پزشکان متخصص اطفال و کودکان با دانش بیشتری نسبت به این بیماری‌های برخورد می‌کنند.

با توجه به سن بیمار، دکتر کودکان می‌تواند با بررسی علائم، بیماری را تشخیص داده و برای معالجه آن اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

گاهی ممکن است با توجه به نوع بیماری، متخصص اطفال به تنهایی نتواند تصمیم بگیرد، در چنین شرایطی تصمیم والدین و خانواده بیمار یا دیگر متخصصین به او کمک خواهد کرد.

پزشکان متخصص اطفال و کودکان به طور تخصصی به درمان بیماری نوزادان، کودکان و نوجوانان تا سن 15 یا حتی 18 سالگی می‌پردازند. از این رو کمتر برای درمان بزرگسالان فعالیت دارند. هر چند برخی از پزشکانی که در طب بزرگسالان آموزش دیده‌اند و در این زمینه تخصص دارند، قادر به درمان افراد بزرگسال هستند.

در صورتی که کودک شما علائم بیماری خاصی دارد، بهتر است به یک دکتر اطفال خوب در اصفهان مراجعه کنید تا در صورت نیاز مراحل درمان را پیگیری نمایید.

رشته تخصص اطفال و کودکان بسیار گسترده است و زیرشاخه‌های متنوعی دارد. برخی از پزشکان اطفال در درمان بیماری‌های زیر تخصص دارند:

 • بیماری قلب و عروق کودکان
 • بیماری گوارش و کلیوی کودکان
 • بیماری خون اطفال
 • اختلالات عفونی کودکان
 • بیماری غدد، متابولیسم و رشد
 • ایمونولوژی و آلرژی اطفال
 • بیماری‌های ریوی کودکان
 • فوق تخصص نوزادان
 • اختلالات اعصاب و روان کودکان


در صورتی که کودکان در هر یک از موارد فوق دچار مشکل شوند، لازم است که به یک متخصص اطفال و کودکان خوب مراجعه کنید. برخی از بیماری‌های رایج در میان کودکان که با آن‌ها درگیر هستند، شامل این موارد است:

 • تب در کودکان
 • عفونت گوش‌ها
 • بیماری دست، پا و دهان
 • سرخک 
 • آبله مرغان
 • تب مخملک
 • عفونت‌های قارچی
 • مننژیت
 • سندرم ری
 • بیماری‌های قلبی و عروقی
 • انسفالوپاتی
 • دیابت نوع 1
 • اختلالات اوتیسم
 • تومورهای مغزی 
 • تغذیه و بیماری سلیاک


مشاهده برخی علائم مثل اسهال، استفراغ شدید، آسم، عفونت ریه، تشنج، عفونت در دستگاه ادرار و مواردی مانند آن بدین معنی است که باید هر چه سریع‌تر کودک تحت نظر یک دکتر اطفال خوب قرار بگیرد.

در رابطه با بیماری‌های مربوط به خون و سرطان، لازم است که یک دکتر فوق تخصص خون و سرطان کودکان مراجعه کنید. پس از معاینه ممکن است نیاز به انجام آزمایش‌های کم خونی، نمونه برداری و شمارش تعداد پلاکت‌های خون باشد.

با این حال اگر علائمی مثل تنگی نفس، خستگی، تب، خونریزی لثه و بینی را در کودکان خود مشاهده کردید، حتما به یک دکتر اطفال خوب در اصفهان مراجعه کنید.

تخصص پزشک اطفال بسیار مهم است. کودکان از بدو تولد باید تحت نظر یک دکتر اطفال خوب قرار بگیرند تا رشد و سلامت آن‌ها تحت نظر قرار گیرد. 

متخصص اطفال و کودکان به والدین کمک می‌کند تا عواملی که در رشد کودکان آن‌ها تاثیر دارد را شناسایی کرده و در صورت وجود بیماری، برای معالجه و درمان اقدامات لازم را انجام دهند.

یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از بیماری کودکان، انجام واکسیناسیون به موقع است. زمانی که در جستجوی پزشک اطفال هستید، ممکن است با متخصصین متعددی آشنا شوید.

برای دریافت نوبت از دکتر اطفال، با مراجعه به سایت پزشک برتر می‌توانید لیست بهترین پزشکان متخصص کودکان و نوزادان را مشاهده نمایید و با بررسی رزومه هر یک از آن‌ها، بهترین پزشک کودکان مورد نظر خود را انتخاب کنید. با دسترسی به اطلاعاتی همچون رزومه پزشک، آدرس و شماره تلفن مطب و همچنین ساعات کار پزشک دسترسی داشته باشید.

متخصص اطفال و کودکان در اصفهان

پزشک اطفال خوب در اصفهان در مسائل مربوط به رشد، سلامت و بیماری کودکان و نوزادان سروکار دارد. با مراجعه به یک متخصص اطفال و کودکان در اصفهان، می‌توانید مشاوره‌های لازم برای رشد و سلامت کودکان خود را دریافت کنید. سامانه پزشک برتر به شما کمک می‌کند تا لیست بهترین پزشکان متخصص کودکان و نوزادان در اصفهان را مشاهده کنید و به اطلاعاتی نظیر آدرس و شماره تلفن آن‌ها دسترسی داشته باشید.

بهترین پزشک و پزشک خوب در

اپلیکیشن و وب سایت پزشک برتر

پزشک برتر، بانک جامع اطلاعات پزشکان کشور است که با هدف رفع سردرگمی شهروندان در یافتن پزشک و مراکز درمانی، به عنوان اولین نیاز در شروع درمان، در حال فعالیت است. پزشک برتر از طریق چهار رسانه وب سایت، اپلیکیشن موبایل، کتاب و شبکه های اجتماعی این امر را محقق می نماید.

0 K

بازدید ماهانه

0

پروفایل پزشک

0 K

رکورد اطلاعات

مجله سلامت پزشک برتر را بخوانید

 • معجزه گلاب برای پوست صورت و مو; آشنایی با خواص و مضرات آن

  معجزه گلاب برای پوست صورت و مو; آشنایی با خواص و مضرات آن با نگاه به اطراف خود، به این نتیجه پی خواهید برد که امروزه همه افراد از جوان گرفته تا مسن به زیبایی خود اهمیت […]

 • دیابت بارداری ; علائم و روش‌های درمان

  دیابت بارداری برخی از خانم‌ها در دوران بارداری سطح قند خون بالایی دارند؛ که این وضعیت به عنوان بیماری به نام دیابت بارداری شناخته می‌شود. معمولاً علائم این دیابت […]

 • دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی چیست؟

  دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی چیست؟ دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی اصطلاح متخصصین دندانپزشکی برای شرح چگونگی جایگزین کردن دندان های از دست رفته یا آسیب دیده است. پرکردن، […]

 • علائم دیابت در کودکان را دست کم نگیرید!

  علائم دیابت در کودکان را دست کم نگیرید! دیابت نوع ۱ و نوع ۲ می‌تواند کودکان را نیز درگیر کند، زمانی که لوزالمعده کودک به اندازه کافی انسولین تولید نکند، احتمال بروز […]

 • عفونت گوش؛ علائم و راه‌های درمان

  عفونت گوش؛ علائم و راه‌های درمان عفونت گوش در اثر بروز عفونت‌های باکتریایی یا ویروس‌های موثر ایجاد می‌شود. التهاب و تجمع مایعات در گوش میانی باعث درد خواهد شد. این […]

 • ۱۹روش طبیعی برای داشتن موهای عالی

  ۱۹روش طبیعی برای داشتن موهای عالی و جلوگیری از ریزش موی سر , آیا شما هم برای شامپوهای گران قیمت زیاد هزینه کرده‌اید، اما نتیجه مطلوبی را که در تبلیغات تلویزیونی […]