لیست پزشکان بیماری‌های مقعدی

متخصص بیماری های مقعدی در تهران، متخصص بیماری های مقعدی در اصفهان، متخصص بیماری های مقعدی در کرج، متخصص بیماری های مقعدی در مشهد

پزشک بیماری های مقعدی در تهران

پزشک بیماری های مقعدی در اصفهان

پزشک بیماری های مقعدی در مشهد

بواسیر یا هموروئید، شقاق، کیست مویی و  غیره از بیماری‌های مقعدی هستند که بروز آن می‌تواند مشکلات و دردهای زیادی به همراه داشته باشد. در صورتی که با مشکلاتی مثل خارش، سوزش و درد در مقعد مواجه شده‌اید، لازم است حتما به یک پزشک متخصص بیماری مقعد مراجعه کنید.

هموروئید: بواسیر یا همان هموروئید در اثر متورم شدن سیاهرگ‌های اطراف مقعد به وجود می‌آید و در دو نوع خارجی و داخلی وجود دارد.

شقاق: ایجاد ترک، چاک خوردگی و زخم در لبه داخلی مقعد باعث ایجاد شقاق یا فیشر می‌شود.

معمولا متخصص جراحی عمومی و یا جراحان دستگاه گوارش و کبد با سابقه جراحی‌ می‌توانند در درمان بیماری‌های مقعدی مثل بواسیر، هموروئید و شقاق به بیماران کمک کنند. یک متخصص بیماری مقعدی از بهترین روش‌های موجود برای درمان بیماران کمک‌ می‌گیرد.

مسئله مهمی که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که با درمان سریع بیماری‌های مقعدی می‌توانید از پیشرفت آن و در نتیجه مشکلات بیشتر جلوگیری کنید، زیرا بسیاری از آن‌ها با اصلاح عادات غذایی و سبک زندگی قابل درمان هستند. 

ورزش و تحرک، نوشیدن آب کافی در طول روز و مصرف فیبر از عوامل مهمی است که به پیشگیری و درمان بیماری‌های مقعدی کمک می‌کند.

بواسیر یا هموروئید بنا به دلایل متعددی به وجود می آید. برخی از علل آن شامل این موارد است:

 • یبوست و اسهال مزمن
 • رژیم غذایی ناسالم
 • ایجاد فشار داخل شکم
 • افزایش وزن بیش از حد
 • نشستن طولانی مدت
 • عدم تحرک و ورزش
 • سابقه خانوادگی
 • سیروز کبد
 • دوران بارداری

در صورتی که به بیماری‌های مقعدی و بواسیر مبتلا شوید، این موارد را مشاهده خواهید کرد:

 • خارش و سوزش اطراف مقعد
 • درد هنگام دفع
 • وجود یک توده دردناک و متورم
 • نشت مدفوع
 • وجود خون در مدفوع یا لباس 
 • حرکات دردناک روده

در صورتی که در ناحیه مقعد با مشکلاتی مثل خارش، سوزش، خون در مدفوع مواجه شدید و یا اینکه در هنگام اجابت مزاج درد شدیدی در ناحیه مقعد احساس کردید، ممکن است به بیماری‌های بواسیر، شقاق و هموروئید مبتلا شده باشید. در چنین شرایطی بهتر است به یک متخصص بیماری‌های مقعدی مراجعه کنید. جراح عمومی و جراح دستگاه گوارش و کبد در این شرایط‌ می‌تواند به شما کمک کند.

به یاد داشته باشید که علائم بیماری ابتدا با درد خفیف و خونریزی ساده آغاز می‌شود اما بی توجهی نسبت به آن و پیگیری برای درمان، ممکن است موجب تشدید بیماری شود. با وخیم شدن علائم بیماری، درمان سخت و طولانی شده و در نهایت ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید.

به همین دلیل توصیه می‌شود با انتخاب بهترین پزشک متخصص مقعد، برای پیشگیری و درمان به موقع اقدام کنید.

پزشک متخصص بیماری‌های مقعدی با توجه به نوع بیماری، برای روش درمان تصمیم گیری می‌کند. استفاده از انواع داروها، درمان خانگی و در نهایت جراحی و لیزر از روش‌هایی است که برای درمان بواسیر به کار گرفته می‌شود.

درمان با دارو: اگر با مشاهده علائم بواسیر یا شقاق در اسرع وقت به یک پزشک متخصص مراجعه کنید، با استفاده از داروهای موضعی مثل پماد و یا مسکن، برای درمان شما اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

درمان خانگی: با تنظیم یک رژیم غذایی سالم و مصرف کافی سبزیجات تازه، میوه، فیبر، نوشیدن آب کافی و ورزش کردن می‌توانید از پیشرفت بواسیر و شقاق جلوگیری کنید. علاوه بر آن نشستن طولانی مدت از دیگر مواردی است که باعث بروز و یا تشدید این بیماری می‌شود، پس تحرک کافی در طول روز اهمیت زیادی دارد.

جراحی و لیزر: یکی از اقداماتی که برای درمان بیماری‌های بواسیر، شقاق و هموروئید انجام‌ می‌شود، عمل جراحی است. بسیار مهم است که متخصص بیماری‌های مقعدی از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد. در طی عمل پس از بریدن رگ‌های اطراف ناحیه زائده، زخم به کمک لیزر ترمیم و بسته‌ می‌شود.

همانطور که به آن اشاره شد، تشخیص بیماری و انتخاب راه درمان برای آن، با توجه به نوع و درجه بواسیر یا شقاق است. از این رو به جای اقدام برای درمان خودسرانه، بهتر است به یک پزشک متخصص بیماری مقعد و یا جراح عمومی مراجعه کنید. به هیچ عنوان نسبت به علائم و مشکلات آن بی توجه نباشید، زیرا تشخیص زود هنگام به بهبود سریع و جلوگیری از پیشرفت بیماری منجر می‌شود.

ابتلا به بیماری‌هایی مثل هموروئید و شقاق برای هیچ کسی خوشایند نیست، به همین دلیل است که انتخاب یک دکتر خوب باعث کوتاه شدن زمان درمان و پیشگیری از پیشرفت بیماری خواهد شد. درمان بواسیر با انتخاب بهترین پزشک متخصص بیماری مقعد در زمینه هموروئید اهمیت زیادی دارد. به عبارتی انتخاب یک پزشک نامناسب باعث طولانی شدن روند درمان و تشدید بیماری می‌گردد. 

برای درمان بهتر است دکتری را انتخاب کنید که از دانش و اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار است و درباره به روزترین روش‌های درمان بواسیر و شقاق اطلاع دارد. 

سامانه پزشک برتر به شما کمک می‌کند تا لیست بهترین پزشکان متخصص بیماری مقعد که شامل جراحان عمومی و متخصصان جراحی گوارش و کبد هستند را مشاهده کرده و پس از بررسی رزومه و اطلاعات، به آدرس و شماره تلفن مطب آن‌ها دسترسی داشته باشید.

معمولا بانوان ترجیح می‌دهند که برای درمان از یک پزشک خانم کمک بگیرند، در سامانه پزشک برتر می‌توانید پزشکانی را انتخاب کنید که به آن‌ها نیاز دارید.

متخصص بیماری‌های مقعدی در اصفهان

نقش پزشک در درمان بسیار حائز اهمیت است. از این رو برای انتخاب بهترین پزشک متخصص بیماری‌های مقعدی در اصفهان لازم است تجربه و تخصص دکتر را مد نظر قرار دهید. تشخیص صحیح پزشک باعث می‌شود تا روند درمان کوتاه شود. به کمک سامانه پزشک برتر می‌توانید لیست بهترین پزشکان متخصص بیماری‌های مقعد که شامل جراحان عمومی و دستگاه گوارش هستند را مشاهده نمایید.

بهترین پزشک و پزشک خوب در

اپلیکیشن و وب سایت پزشک برتر

پزشک برتر، بانک جامع اطلاعات پزشکان کشور است که با هدف رفع سردرگمی شهروندان در یافتن پزشک و مراکز درمانی، به عنوان اولین نیاز در شروع درمان، در حال فعالیت است. پزشک برتر از طریق چهار رسانه وب سایت، اپلیکیشن موبایل، کتاب و شبکه های اجتماعی این امر را محقق می نماید.

0 K

بازدید ماهانه

0

پروفایل پزشک

0 K

رکورد اطلاعات

مجله سلامت پزشک برتر را بخوانید