چگونه انسان بهتری باشیم؟

خلاصه محتوا اگر شما نیز قصد دارید در زندگی خود به انسان بهتری تبدیل شوید؛ در اینجا 25 توصیه به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با عمل به آنها به انسان بهتری تبدیل شوید.

1- خصوصیات خوب درون خود را پیدا کنید.

2- یک الگو از کسی که ویژگی‌های خوبی دارد پیدا کنید.

3- خود را با دیگران مقایسه نکنید.

4- از خودتان تعریف کنید.

5- خودتان را دوست داشته باشید.

6- عبادت کنید.

7- بهانه نگیرید.

8- دیگران را ببخشید.

9- صداقت داشته باشید.

10- در انجام کارهای خیر مشارکت داشته باشید.

11- برای جامعه کارهای خوب و مثبت انجام دهید.

12- همیشه حقیقت را بگویید.

13- به عهد خود وفا کنید.

14- همیشه لبخند بزنید.

15- شکر گذار باشید.

16- به سخنان دیگران خوب گوش بدهید.

17- به دیگران احترام بگذارید.

18- برای هر چیزی عصبانی نشوید.

19- مودب باشید.

20- دانش خود را افزایش دهید.

21- نزدیکانتان را غافلگیر کنید.

22- از دیگران حمایت کنید.

23- کسی را مسخره نکنید.

24- احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

25- واقعی باشید.(خودتان باشید)

 

اگر نگران این هستید که همیشه فرد خوبی نبوده‌اید بهتر است این مقاله را بخوانید تا بفهمید چگونه می‌توانید شخصیت خوبی داشته باشید.

چگونه انسان بهتری باشیم؟

1- خصوصیات خوب درون خود را پیدا کنید.

بسیاری از افراد از خصوصیات خوب موجود در خودشان آگاهی ندارند و حتی نمی‌دانند که برخی از خصوصیات خوبی که در دیگران می‌بینند در آنها نیز وجود دارد. شما نیاز به پیدا کردن ویژگی‌های خود دارید و می‌توانید با پیدا کردن و کار کردن روی آنها، توانایی‌های خود را ارتقا بخشید. این کار پس از پیدا کردن ویژگی‌های خوب بسیار ضروری است.

2- یک الگو از کسی که ویژگی‌های خوبی دارد پیدا کنید.

شما باید شخصی را که به شما شبیه است به عنوان الگو انتخاب کنید که می‌تواند پدر یا مادر شما یا … باشد.

3- خود را با دیگران مقایسه نکنید.

سومین ویژگی یک شخص خوب اینست که هرگز خود را با دیگران مقایسه نمی‌کند. اگر مهارت‌های خود را با دیگران مقایسه می‌کنید این بدان معنا نیست که شما فرد خوبی نیستید، زیرا ممکن است خود را با کسی مقایسه کنید که دانش و تجربه بیشتری نسبت به شما دارد.

4- از خودتان تعریف کنید.

چهارمین ویژگی یک فرد خوب اینست که دائم از خودش تعریف می‌کند؛ البته منظور غرور بی جا نیست، مثلا وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید در آینه به صورت خود نگاه کنید و بگویید امروز چه موهای زیبایی دارم و چقدر خوب به نظر می‌رسم. با خودتان سخت و ناعادلانه برخورد نکنید. پس از این تمرین در ذهن خود شروع به دوست داشتن و اهمیت دادن به خود می‌کنید.

5- خودتان را دوست داشته باشید.

خودتان را دوست داشته باشید اما برای دوست داشتن خود هرگز نباید خود را با کسی مقایسه کنید زیرا اینکار باعث ناراحتی شما خواهد شد و شما قادر نخواهید بود خود را دوست داشته باشید. شما باید به خودتان اعتماد داشته باشید.

6- عبادت کنید.

ششمین ویژگی یک شخص خوب اینست که نباید راز و نیاز با معبود خود را فراموش کند. سلامت معنوی بخش مهمی از خوب بودن حال شما را شامل می‌شود.

7- بهانه نگیرید.

اگر کسی به شما سخت گرفت یا مشکلی برای شما بوجود آورد؛ شما نباید تمرکز خود را روی این قضیه بگذارید بلکه باید تلاش کنید تا وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهید. سعی کنید حرف دیگران برایتان مهم نباشد و دیگران را نیز بخاطر موقعیت خود سرزنش نکنید. فقط روی خودتان تمرکز کنید.

8- دیگران را ببخشید.

افراد بخشنده همیشه انسان‌های خوبی هستند. سعی کنید چیزی از اعمال و حرف‌های دیگران را در قلب و ذهن خود نگه ندارید. اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و دیگران را ببخشید.

9- صداقت داشته باشید.

برای خوب بودن باید نسبت به همه صادق باشید. صداقت و سخت کوشی باعث می‌شود که به مردم نزدیک تر شوید. راستگویی شما را به شخص خوبی تبدیل می‌کند. اگر این ویژگی را در زندگی خود داشته باشید می‌توانید فردی آرام و صبور باشید.  صداقت در نفس شما نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

10- در انجام کارهای خیر مشارکت داشته باشید.

همیشه به همه نیازمندان خیریه اهدا کنید تا در روح و قلب شما آرامش برقرار شود. بخشی از پول خود را به موسسات خیریه‌ای اختصاص دهید که برای افراد نیازمند و با اهداف خیریه کار می‌کنند.

11- برای جامعه کارهای خوب و مثبت انجام دهید.

بهتر است یک کار خوب برای جامعه انجام دهید. مثلا اگر در خیابان یا طبیعت دیدید که زباله ریخته شده است آنرا بردارید و در سطل زباله بیندازید. با انجام این کارهای کوچک حس خوب نوع دوستی در شما زنده می‌شود.

12- همیشه حقیقت را بگویید.

اگر می‌خواهید به همه افراد نزدیک شوید و همه افراد به شما اعتماد داشته باشند، همیشه باید حقیقت را بگویید. کلید موفقیت در دست افرادی است که با مردم منصف هستند و همیشه حقیقت را می‌گویند.

13- به عهد خود وفا کنید.

همیشه باید سعی کنید وعده‌هایی را که به خود و یا به افراد دیگر می‌دهید تحقق بخشید. تا مردم به شما اعتماد داشته باشند. برای اینکه فرد خوبی باشید‌.

14- همیشه لبخند بزنید.

سعی کنید همیشه لبخندی بر چهره خود داشته باشید تا همه شما را دوست داشته باشند و تمایل پیدا کنند که باشما صحبت کنند. اگر چهره خندانی داشته باشید افراد جذب شما می‌شوند.

15- شکر گذار باشید.

سپاسگزاری یک عادت خوب است که سبب می‌شود بطور خودکار بیشتر در زندگی خود بدست بیاورید و افراد دیگر نیز به شما وقت و توجه بیشتری اختصاص می‌دهند.

16- به سخنان دیگران خوب گوش بدهید.

باید به همه افرادی که می‌خواهند با شما صحبت کنند، گوش فرا دهید. زیرا وقتی به آنها گوش می‌دهید، احساس می‌کنید شخصیت بسیار خوبی دارید و این به شما کمک می‌کند تا جلوی مردم و برای خودتان شخصیت بهتری داشته باشید. بنابراین فقط به صحبت ادامه ندهید، بلکه سعی کنید به دیگران نیز گوش دهید.

17- به دیگران احترام بگذارید.

احترام روشی بسیار مفید برای جلب توجه همه افراد است؛ احترام گذاشتن به همه افراد چه پیر چه کودک چه آشنا و چه غریبه لازم است، این احترام به افراد در زندگی شما بسیار مهم است. مردم بیشتر از هر چیزی از دیگران انتظار احترام دارند.

18- برای هر چیزی عصبانی نشوید.

هنگامی که به یک دلیل کوچک و یا بدون هیچ دلیلی با مردم با عصبانیت برخورد می‌کنید، آنها هرگز از شما خوششان نمی‌آید و این عامل بدی خواهد بود که بر زندگی شما تأثیر خواهد گذاشت. زیرا بجای اینکه به مردم احترام بگذارید و به آنها عشق بورزید و کمک کنید، عصبانی می‌شوید و به همین دلیل آنها به شما احترامی که شما سزاوار آن هستید؛ نمی‌گذارند.

19- مودب باشید.

قبل از شروع صحبت با دیگران گفتگو را خیلی مودبانه شروع کنید، زیرا این رفتار مودبانه است که شما را توصیف می‌کند و اینگونه مردم شخصیت شما را دوست خواهند داشت و هر آنچه را که به آنها خواهید گفت می پذیرند و هیچ درگیری ایجاد نمی‌شود.

20- دانش خود را افزایش دهید.

به عنوان یک فرد خوب، باید دانش زیادی داشته باشید؛ زیرا دانش، بعد مهمی برای رسیدن به موفقیت است، می‌توانید کتاب‌های مختلف و موارد آموزنده را بخوانید و در جمع‌ها می‌توانید دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید که این به توصیف یک شخص خوب و با شخصیت خوب کمک می‌کند.

21- نزدیکانتان را غافلگیر کنید.

بیست و یکمین ویژگی یک شخص خوب اینست که افرادی را که به آنها عشق می‌ورزند شگفت زده می‌کنند. مثلا شما می‌توانید هدیه‌ای کوچک را به خانه خود بیاورید و دوستان یا خانواده خود را شگفت زده کنید. معمولا افراد سورپرایز شدن را دوست دارند و بسیار خوشحال خواهند شد.

22- از دیگران حمایت کنید.

همه افراد هنگام نگرانی به کمک نیاز دارند، بنابراین شما باید از افرادی که نزدیکتان هستند حمایت کنید، اینکار در شما حس خوشبختی ایجاد می‌کند. به عنوان یک فرد خوب بهتر است به افراد فقیر یا افراد بی بضاعتی که قادر به کار کردن و امرار معاش نیستند نیزکمک کنید.

23- کسی را مسخره نکنید.

نباید هنگامی که سرگرم می‌شوید به شخص دیگری آسیب برسانید. از افرادی که از نظر شما ظاهر بدی دارند یا دچار نقص هستند انتقاد نکنید. سعی کنید به آنها کمک کنید و عشق و محبت به آن افراد بدهید. این کار برای این افراد بسیار مهم خواهد بود.

24- احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

سعی کنید در اطراف خود افراد مطمئنی پیدا کنید و درباره احساساتتان با یکدیگر صحبت کنید این باعث می‌شود که احساس بهتری داشته باشید.

25- واقعی باشید.

تظاهر کردن به شما و نزدیکانتان آسیب بیشتری وارد می‌کند، بنابراین سعی کنید اصیل باشید، سعی کنید خودتان باشید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید