چگونه اعتماد جامعه پزشکى به نظام پزشکی جلب می شود ؟

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر نوید ناصرى در یادداشتى عنوان کرد:

اگر سنگ بناى کج هفتمین دوره نظام پزشکى تصحیح نشود، اعتماد جامعه پزشکى به این سازمان چگونه جلب مى گردد؟

اینجانب در طى چهار سال فعالیت خود در شورایعالى، در موارد مختلف دم به انتقاد یا پیشنهاد باز کردم. گرچه در این شرایط آنچه به جایى نمى رسد، فریاد است چه رسد به انتقادى متمدنانه…

افزون بر یک ماه پیش از انتخابات نظام پزشکى و با اعلام برگزارى انتخابات الکترونیک، یا از روى بدبینى، یا بدلیل واقع بینى ام، هشدارها، تذکرات و اعتراضاتم را همراه با برخى از اساتید و فعالان صنفى و همکاران دوراندیش و حتى نامزدهاى انتخابات، نسبت به اشکالات برگزارى الکترونیکى انتخابات به مرور فریاد زدیم.

متهم شدم به بدبینى، به مخالفت با پیشرفت  تکنولوژى، به توهم توطئه و …، اما ادامه دادیم.

اعتماد سازى نسبت به شیوه الکترونیک ازسوى وزارت بهداشت به حدى بود که کم کم به بدبینى خود نیز شک کردم… اما روز انتخابات نتیجه چنین شد که همه دیدیم و بدان اذعان داریم! اما…

معتقدم سنگ بناى دوره هفتم نظام پزشکى، کج گذاشته شده است و این دیوار در طى چهار سال آتى، اگر بتواند تا ثریا رود، کج خواهد رفت و اعتماد جامعه پزشکى، روز به روز کاسته خواهد شد. 

دولتمردان عزیز! چرا عادتان شده است تا حرفى مى شنوید که در تأیید نظرات شما نیست، ضمن بى اعتنایى به آن، کمر همتى بیش از پیش به اجراى تصمیمتان مى بندید؟!

براستى تا کجا باید شاهد این واکنشهاى آمیخته به بى توجهى به نظرات دیگران و تک روى از سوى بخش دولتى براى کل نظام سلامت باشیم؟

والله قسم که همه سوار یک کشتى هستیم و کشتى نظام سلامت، بخش دولتى و خصوصى را از هم تشخیص نمى دهد.

بزرگواران! همانطور که فریاد زدیم از الکترونیکى برگزار نمودن انتخابات صرفنظر کنید و نکردید، حال مى گوییم چاره اى بیاندیشید تا اعتماد از دست رفته جامعه پزشکى نسبت به تنها نظام صنفى شان باز گردد.

تا فرصت باقیست بیایید این کجى سنگ بناى نظام پزشکى دوره جدید را تصحیح کنیم.

معتقدم اتخاذ تصمیمى براى برون رفت از این  بحران، نه تنها هیچ هزینه منفى براى دولت در بر نخواهد داشت بلکه حتى تقبل تمام هزینه هاى مادى مترتب بر آن، نقطه عطفى است براى دولت در اوج تکریم انسانى و احترام به شأن طبیبانه جامعه پزشکى به منظور اعتماد زایى بیش از پیش به دولت و سازمان نظام پزشکى.

 

اینجانب بار مسئولیت نمایندگى همکاران را نه از بعد از منتخب شدن و ورود به هیأت مدیره، که از همان زمان هاى کاندیداتورى، اختلال در روند برگزارى انتخابات، اعلام نتایج اولیه و قبل از تأیید نتایج اولیه بر دوش خود احساس مى کنم و پاى این احساس وظیفه خود در پاسدارى از حقوق جامعه پزشکى مى ایستم.

اگر سلب حق رأى دادن همکاران و عدم برخوردارى از حق رأى مخفى، دردى دیگر از دردهاى نظام سلامت است، درمان هم باید داشته باشد.

و آنهم چه کسى از جامعه پزشکى با صلاحیت تر در امر درمان.

شاید اعلام استعفاء اینجانب، از روى استیصال، ناچارى و صرفاً جهت برآوردن آخرین فریادهایم در صیانت از حقوق صنفى جامعه پزشکى در پایان چهار سال اخیر باشد.

دکتر نوید ناصرى

دندانپزشک-متخصص ارتودنسى

عضو شورای عالى نظام پزشکى کشور

منبع: سازمان نظام پزشکی کل کشور

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید