چند داروی طبیعی برای درمان معده درد و تقویت معده

چند داروی طبیعی برای تقویت معده شما
بررسی اجمالی

معده درد آنقدر شایع است که تقریبا همه حداقل یکبار آن را تجربه می کنند. ده ها دلیل وجود دارد که ممکن است شما دچار معده درد شوید بیشتر معده دردها جدی نیستند ولی اگر درمان نشوند .ممکن است که مشکلاتی را برای ما پیش آورند.

انواع مختلفی از معده درد وجود دارد مانند معده درد عصبی و یا معده دردی که با خوردن مواد غذایی متنوع که معده به آنها حساس است و تمامی این ها را می توان با راه حل های خانگی و یا مراجعه به پزشک درمان کنیم.

زنجبیل

از زمان های بسیار قدیم ، مردم برای همه چیز از درد معده گرفته تا حالت تهوع از زنجبیل استفاده می کردند. منبع مطالعات معتبر نشان داده است که زنجبیل می تواند یک درمان بسیار مؤثر برای برخی از انواع ناراحتی معده باشد.
زنجبیل یک ضد التهاب طبیعی است که به اشکال مختلف موجود است . جویدن زنجبیل و حتی مکمل های زنجبیل به راحتی قابل استفاده هستند ، درحالی که برخی افراد از زنجبل در نوشینی های و شربت ها استفاده می کنند . همچنین از ریشه زنجبیل تازه و خود آن در چایی هم می توانید استفاده کنید.

چای بابونه

یک فنجان خوب چای بابونه به عنوان یک ضد التهاب می تواند در کاهش درد معده کمک کند. این خاصیت ضد التهابی به آرامش عضلات معده شما کمک می کند ، که می تواند درد گرفتگی و اسپاسم را کاهش دهد.

رژیم غذایی

همه والدین برای آرام کردن معده درد کودک نوپای حود از رژیم های موز ، برنج ، سیب و نان تست (BRAT) اطلاع دارند. این ها می تواند به حالت تهوع یا اسهال کمک کند.

BRAT حاوی غذاهای کم فیبر و پر چرب است. هیچ یک از این مواد غذایی حاوی نمک یا ادویه جات نیستند ، که می تواند علائم درد معده را تشدید کند.

نعناع

 

نعناع غالباً به عنوان یک راه حل مفید برای تهوع و درد معده می باشد ، زیرا منتول موجود در برگهای آن یک ضد درد طبیعی یا مسکن است.
یک فنجان نعناع یا چای جوانه  نعنا دم کنید
عصاره نعناع را بخورید
جویدن برگ های تازه نعنا
این ها باید دردهای معده را خنثی کرده و احساس تهوع را کاهش دهد.

سرکه سیب

خوردن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب می تواند به درد معده کمک کند. اگر طعم آن را دوست ندارید می توانید آن را با آب و یک قاشق عسل مخلوط کرده و میل نمایید.
اسیدهای موجود در سرکه سیب برای سالم نگه داشتن باکتری های داخل معده مفید می باشد . برخی افراد هر روز یک قاشق غذاخوری را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مصرف می کنند.

پد گرمایشی

ممکن است هنگامی که احساس بیماری می کنید ، یک پد گرمکن یا بطری آب گرم را برروی معده خود بگذارید .اگر معده درد شما ناشی از سرماخوردگی باشد با این این کار کمی آرامتر خواهد شد.

گرمای روی شکم ، شما را از هرگونه گرفتگی و درد دور می کند و گرما می تواند به آرامش عضلات و کاهش حالت تهوع کمک کند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

مشکلات معده گاهی اوقات نشان دهنده یک مشکل جدی تر است. استفراغ طولانی مدت شما را در معرض کمبود آب بدن قرار می دهد. اگر بیش از 48 ساعت دچار حالت تهوع یا درد معده و ناراحتی شدید ، باید به پزشک مراجعه کنید.

اگر متوجه شدید بعد از خوردن غذاهای خاص یا مشغول انجام فعالیتهای خاص ، به طور مداوم دچار مشکلات معده هستید ، در بازدید بعدی با پزشک خود مشورت کنید. این ممکن است چیزی نباشد ، اما با مراجعه به موقع به پزشک خانواده شما می تواند بیماری کرون ، حساسیت غذایی یا هرگونه نگرانی دیگر را رد کند.

healthline.com

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید