نحوه شناخت و درمان بیماری کاوازاکی

کاوازاکی نوعی بیماری است که در درجه اول کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث ایجاد التهاب در دیواره شریان های متوسط در بدن می شود. این اغلب می تواند یک بیماری ترسناک و شدید باشد که می تواند برای چند روز دوام داشته باشد ، اما معمولاً بدون عوارض جدی قابل درمان است.

نحوه شناخت و درمان بیماری کاوازاکی

برای نحوه شناخت و درمان بیماری کاوازاکی مطالب زیر را با دقت بخوانید.

قسمت اول

عوامل خطر را درک کنید

در حال حاضر علت علمی شناخته شده ای برای این بیماری وجود ندارد ، اما چندین عامل وجود دارد که احتمال ابتلا به آن را افزایش می دهد. کودکان زیر پنج سال ، به ویژه در سنین 1 تا 2 سال در معرض خطر هستند. ای بیماری به هیچ وجه مسری نیست. احتمال ابتلای پسران به این بیماری کمتر است. آسیایی ها و جزایر اقیانوس آرام میزان بالاتری از این بیماری دارند.

علائم و مراحل را تشخیص دهید

سه مرحله وجود دارد که هر کدام علائم خاص خود را دارند. فاز یک: تب بالاتر از 102.2 که بیش از سه روز طول بکشد چشم های قرمز رنگ ورم بر روی تنه بدن و اندام تناسلی خشکی / ترک خورده لب و زبان متورم پوست متورم در کف دست و کف پا و گره های لنفاوی متورم در گردن تحریک پذیری فاز دوم: لایه برداری پوست دست و پا ، اغلب در ورق های بزرگ ، درد مفاصل اسهال استفراغ درد شکم مرحله سوم: در این مرحله ، علائم به طور معمول شروع به پژمرده شدن می کند. ممکن است قبل از بازگشت سطح انرژی به حالت عادی ، هشت هفته طول بکشد.

می دانید چه موقع به پزشک مراجعه کنید؟

اگر تب بیش از سه روز به طول انجامید یا اگر تب دارید و چهار یا بیشتر از علائم فوق را دارید ، با ارائه دهنده پزشکی خود مراجعه کرده یا با آن تماس بگیرید. تشخیص زودرس و درمان اغلب می تواند از بروز مشکلات قلبی در آینده جلوگیری کند.

علائم را مدیریت کنید

دادن استامینوفن یا ایبوپروفن به فرزند شما می تواند به کاهش تب کمک کند اما ممکن است قضاوت در مورد شدت تب را دشوار کند. می توانید سعی کنید تب کودک را به طور طبیعی کاهش دهید.

قسمت دوم آماده سازی برای قرار ملاقات پزشک خود

1. به همه چیزهایی که کودک شما تجربه می کند توجه داشته باشید

حتی اگر فکر نمی کنید که قابل توجه باشد ، همه چیز را یادداشت کنید و در مورد آن به پزشک خود بگویید.

2. لیستی از داروهایی را که فرزند شما مصرف می کند ، حتی ویتامین ها و مکمل های داروهای ضد دارویی و غیره را بیاورید.

3. از کسی بخواهید که به شما را همراهی کند

در این زمان استرس زا ، ممکن است دوست یا یکی از اعضای خانواده خود را با خود بیاورید که بتواند چیزی را به خاطر آورد که ممکن است فراموش کنید یا به پزشک بگویید یا پزشک به شما بگوید.

4. برای هرگونه سؤال آماده شوید

نمی توان حدس زد که دقیقاً پزشک از شما چه سؤال خواهد کرد ، اما اینها موارد متداول است:

از چه زمانی علائم شروع شد؟

آنها چقدر شدید هستند؟

تاکنون تب تا چه حد بالا رفته است؟

چقدر طول کشید؟

آیا فرزند شما در معرض بیماری قرار گرفته است؟

تشخیص بیماری کاوازاکی

1. به یک دکتر قابل اعتماد مراجعه کنید.

2.  بیماری های دیگر را بررسی کنید

اگرچه آزمایش خاصی برای این بیماری وجود ندارد ، اما اولین قدم این است که موارد دیگری را که ممکن است باشد بررسی کنید.

این لیست به طور معمول شامل موارد زیر است: تب اسکارلت ناشی از باکتری ها که غالباً منجر به تب ، بثورات و گلودرد می شود. چندین آزمایش دیگر بعد از آن وجود دارد که باعث کاهش بیشتر آن می شود: آزمایش ادرار آزمایش خون آزمایش الکتروکاردیوگرام (که از الکترودهای متصل به پوست برای اندازه گیری ضربان های الکتریکی ضربان قلب استفاده می کند). در این روش از تصاویر سونوگرافی برای نشان دادن عملکرد قلب استفاده می شود.

wikihow.com

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید