خواص گیاه آلوئه ورا

خلاصه محتوااحتمالاً در مورد فواید سلامتی آلوئه ورا (آلوئه باربادنسیس) چیزهای زیادی شنیده‌اید. گیاه آلوئه ورا، که از کلمه عربی “Alloeh” (ماده تلخ درخشان) و لاتین “vera” (درست) گرفته شده است، واقعاً یک گیاه شگفت آور از نظر گیاه شناسی است. این گیاه شامل 75 ماده تشکیل دهنده بالقوه فعال می‌باشد. از جمله: ویتامین‌ها A: ، C  و E به علاوهB12، اسیدفولیک و کولین.آنزیم‌ها: با خاصیت کاهش التهاب و تجزیه قندها و چربی‌ها مواد معدنی: کلسیم، کروم، مس، سلنیوم، منیزیم، منگنز، پتاسیم، سدیم و روی قندها: گلوکز، فروکتوز، با یکسری خاصیت ضد التهابی و ضد آلرژیآنتراکوئینون‌ها: با خاصیت ضد درد، ضد باکتری، ضد ویروس‌ها و ملین اسیدهای چرب: با خاصیت ضد التهابی، ضد عفونی کننده و ضد درد v       هورمون‌ها: اکسین و جیبرلین که با التهاب مبارزه می‌کند و به بهبود زخم کمک می‌کند.سایر موارد: آلوئه ورا حاوی 20 از 22 اسید آمینه مورد نیاز و 7 از 8 اسید آمینه ضروری است.  

احتمالاً در مورد فواید سلامتی آلوئه ورا (آلوئه باربادنسیس) چیزهای زیادی شنیده‌اید، بسیاری از افراد این گیاه شاداب را در آشپزخانه خود نگه می‌دارند، اما افرادی هم هستند که آنها را از بیرون می خرند و استفاده می‌کنند. همانطور که در شکل مشخص است، بر خلاف برگ‌های سایر گیاهان، وقتی ما یک برگ بزرگ آلوئه ورا را می‌شکنیم، حدود 100 درصد آن برگ ژل آلوئه ورا خواهد بود، پس استفاده از برگ آلوئه ورای طبیعی بسیار با صرفه است.

آلوئه ورا
آلوئه ورا

چه مواد طبیعی در آلوئه ورا وجود دارد؟

گیاه آلوئه ورا، که از کلمه عربی “Alloeh” (ماده تلخ درخشان) و لاتین “vera” (درست) گرفته شده است، واقعاً یک گیاه شگفت آور از نظر گیاه شناسی است. این گیاه شامل 75 ماده تشکیل دهنده بالقوه فعال می‌باشد، از جمله:

 • ویتامین‌ها A: ، C و E که آنتی اکسیدان هستند؛ به علاوهB12، اسیدفولیک و کولین.
 • آنزیم‌ها: هشت آنزیم که به کاهش التهاب و تجزیه قندها و چربی‌ها کمک می‌کند.
 • مواد معدنی: کلسیم، کروم، مس، سلنیوم، منیزیم، منگنز، پتاسیم، سدیم و روی که برای عملکرد مناسب آنزیم‌ها و برخی آنتی اکسیدان‌ها ضروری هستند.
 • قندها: گلوکز، فروکتوز، گلوکومانانس / پلی مانوز، با یکسری خاصیت ضد التهابی و ضد آلرژی
 • آنتراکوئینون‌ها: دوازده آنتراکوئینون، که به عنوان ضد درد، ضد باکتری، ضد ویروس‌ها و ملین عمل می‌کند.
 • اسیدهای چرب: چهار استروئید گیاهی، که خاصیت ضد التهابی، ضد عفونی کننده و ضد درد دارند.
 • هورمون‌ها: هر دو اکسین و جیبرلین که با التهاب مبارزه می‌کند و به بهبود زخم کمک می‌کند.
 • سایر موارد: آلوئه ورا حاوی 20 از 22 اسید آمینه مورد نیاز و 7 از 8 اسید آمینه ضروری است.
 • سایر اجزا اصلی شامل ساپونین‌ها (با خاصیت ضد عفونی کننده)، اسید سالیسیلیک (با خاصیت ضد التهابی، ضد باکتریایی) و لیگنین (بهبود نفوذ پذیری پوست می‌باشد).

هنگام خرید محصولات آلوئه ورا، شما قطعاً می‌خواهید مواردی که بهترین نوع آن را فراهم کنید، که طبیعی باشد و در آن از مواد افزودنی دیگر یا رقیق کننده ها استفاده نشده باشد. با این وجود بسیاری از محصولات آلوئه ورا در بازار چیزی بیشتر از آلوئه ورا واقعی عرضه می‌کنند.

محصولات آلوئه ورا
محصولات آلوئه ورا

چه چیزی در محصولات آلوئه ورا وجود دارد؟

بیایید به گزینه‌های مختلف ژل‌های آلوئه ورا در قفسه‌های فروشگاه‌ها نگاهی بیندازیم. اول از همه، هنگام خواندن نوشته‌های بسته بندی باید هوشیار باشید. آیا می‌گوید “100٪ آلوئه ورا خالص” یا “ساخته شده با 100٪ آلوئه ورا خالص”؟

عبارت اول به این معنی است که شما 100٪ آلوئه ورا خالص را دریافت می‌کنید، اما عبارت دوم گمراه کننده است. تولیدکنندگان می‌توانند به طور قانونی از آن عبارت استفاده کرده و محصولی را به شما ارائه دهند که حاوی مقدار زیادی آب و فقط مقدار کمی از آلوئه ورا 100٪ خالص باشد. فهرست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید و ببینید که آیا اولین عنصر آب است یا آلوئه ورا؟

بیایید این دو محصول آلوئه ورا را با هم مقایسه کنیم. آنها هر دو ژل آلوئه ورا هستند:

محصول شماره 1: آلوئه ورا تایید شده(99.75٪) ، اسید سیتریک، سوربات پتاسیم، زانتان.

محصول شماره 2: آب، الکل تغییر ماهیت داده شده، گلیسیرین، پلی سوربات20، کربومر، تری اتانول آمین PEG-4 رقیق شده، لورات PEG-4، آب برگ آلوئه باربادنسیس، PEG-4، بنزوفنون-4، ایمیدازولدینیل اوره، یدوپروپینیل بوتیل کاربامات، رایحه، رنگ زرد 5، آبی 1.

آیا توانستید آلوئه ورا را در محصول دوم پیدا کنید؟ در حالی که روی جلد محصول دوم می‌نویسند: “با آلوئه ورا خالص”، و این درست است. با این حال، این ماده با ترکیبات کاملی از ترکیبات دیگر همراه است که چند مورد از آنها سالم تلقی نمی‌شوند، از جمله پلی سوربات 20، ترکیبات PEG، یدوپروپینیل بوتیل کربامات، رایحه، رنگ زرد 5 و آبی 1.

نحوه خرید محصولات آلوئه ورا

در اینجا چند نکته برای خرید محصولات آلوئه ورا آورده شده است:

 • همیشه به دنبال محصولات ارگانیک معتبر باشید.
 • در صورت امکان از آلوئه ورا با فشار سرد خریداری کنید، زیرا در این نوع محصول مواد مغذی اساسی موجود در محصول حفظ می‌شود.
 • برچسب محصول را با دقت بخوانید. آلوئه ورا باید اولین ماده سازنده باشد تاریخ انقضای آن نیز توجه کنید.
 • ترکیبات اضافی موجود در محصول را بررسی کنید. بسته به نوع محصول آلوئه ورا که خریداری می‌کنید، ممکن است آب، عصاره گریپ فروت (ماده نگهدارنده و التیام بخش)، صمغ گوار، توکوفرول (ویتامین E)، اسید سیتریک (نگهدارنده)، پتاسیم سوربات (نگهدارنده برای محافظت در برابر باکتری‌ها)، اسید اسکوربیک (ویتامین C، نگهدارنده)، زانتان (به پوشش بهتر پوست کمک می‌کند)، کربومر (ماده ضخیم کننده)، edetate دی سدیم (نگهدارنده)، هیدروکسیل متیل گلیسینات سدیم (نگهدارنده) یا عصاره ریشه کامفری (تسکین دهنده و آرام بخش) را پیدا کنید.
 • به دنبال الکل تغییر ماهیت داده باشید. تولیدکنندگان برای ایجاد یک اثر خنک کننده از الکل استفاده می کنند، که اگر آن را در یخچال نگه دارید، آلوئه ورا طبیعی بخودی خود این اثر را داراست. الکل پوست شما را خشک می‌کند. بهتر است از آن خودداری کنید.
 • رنگ آلوئه ورا چگونه است؟ آلوئه ورا طبیعی کمی درخشان و بی رنگ است، بنابراین محصولی که خریداری می‌کنید باید شفاف باشد. اگر سبز باشد، پس در آن رنگ مصنوعی بکار برده شده است.

نکته آخر

تعداد فزاینده‌ای از محصولات آلوئه ورا در بازار پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان از نظر کیفیت است. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا برچسب مواد تشکیل دهنده را بخوانید، بهتر است حوصله به خرج دهید و تمام موارد را بخوانید تا  بهترین محصول را برای خودتان پیدا کنید.

منبع: naturallysavvy

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • chat
  یک نظر ارسال کنید