آلرژی- حساسیت نسبت به چیز یا چیزهایی (Allergies)

اکثر حساسیت های کودکان نتیجه عادت های غذایی آنها، مصرف غذاهایی مانند غلات، حبوب یا غذاهایی است که از غلات تهیه شده و با شیر به عنوان صبحانه مصرف می گررد و یا گوشت و تمام مشتقات شیرهای گاوی و غیره است. بدن کودکان قبلا از رسیدن به سن ۱۰-۱۲ ماهگی فاقد از آنزیم هایی است که برای هضم این نوع غذاها مورد نیاز است، این موضوع علت بروز واکنش و حساسیتهاست. حساسیت ها تا مدتهای دراز در زندگی کودکانی که منحصرا از شیر مادر تغذیه میکنند حداقل تا سن ۸ ماهگیئ به احتمال زیاد ظاهر نخواهد شد مگر در اثر تغذیه ناسالم یا کسب سموم بسیار زیاد از محیطی که در آن زندگی می کنند.

علت دیگر حساسیت های معمولی این است که در تهیه غذاهای امروزی با اضافه کردن هزاران نوع مواد شیمیایی دیگر به غذاهای مصنوعی باعث به وجود آمدن حساسیت های زیادی می شوند. آنهایی که حساسیت پذیرند باید از مصرف تمام غذاهایی که در آنها مواد شیمیایی به کار برده اند و یا مواد خراب نشدنی و ماندگاری بیشتر مواد اضافی به آنها افزوده اند پرهیز نمایند و فقط محصولات غذایی را بخورند که عاری از مواد شیمیایی ساخت دست بشر است.

ملاحظات غذایی

آنهایی که از حساسیت رنج میبرند معمولا دچار کمبود منگنز هستند. رژیم باید شامل مقدار فراوانی از غذاهایی باشد که دارای منگنز، گندم سیاه، آجیل ها، لوبیاها، نخودها و قره قاط یا ذغال اخته باشد. اکثر حساسیت ها ناشی از تخم مرغ ها، گندم ، سیب زمینی سفید، شیر و پرتقال است. هر بیمار باید خود دریابد کدام غذا برای او حساسیت زاست.

درمانهای بیولوژیکی

پرهیز یک روش عالی برای درمان حساسیت هاست. از یک دوره ی کوتاه رژیم آب میوه ها و سبزی ها عملا نتیجه بهتری برای رفع حسیاسیتهایی که داشته اید حاصل میشود. بعد از رزیم فوق، بیمار میتواند تنها از یک نوع غذا، سبزی یا میوه مانند هندوانه، هویچ، انگور یا سیب به مدت یک هفته استفاده نماید. بعد از آن یک غذای دیگر به رژیم خود اضافه نمائید، یک هفته بعد سویم غذا را اضافه نماید و به همین ترتیب بعد از چهار هفته غذاهای پروتئین دار معرفی میشود که فقط برای یک وعده مصرف میگردد و به محض اینکه بیمار متوجه شد که واکنش حساسیت های واقعی عملا در اعمال این رژیم از بین خواهد رفت.

متن دیدگاه‌ها

یک نظر ارسال کنید